Recenzia: Natura Siberica – Hydratačná pena na odlíčenie očí na citlivú pokožku

Recenzia: Natura Siberica – Hydratačná pena na odlíčenie očí na citlivú pokožku

Hľadanie jemného a účinného odličovača na oči je “neverending story”. Vždy, keď sa mi dostane do uší informácia o nejakej novinke, som celá roztržitá, kým si ju nezaobstarám a nevyskúšam.

Už dlhšie registrujem relatívne novú kozmetiku na slovenskom trhu Natura Siberica. Má krásny dizajn, je prírodná, BIO, na základe byliniek a rastliniek. Veľmi príťažlivá kombinácia, hlavne v dnešnej dobe návratov k prírode.  Raz som sa pri surfovaní na nete preklikala na ich stránku a už som bola chytená. Prezrela som celý sortiment a niekoľko výrobkov ma zaujalo na prvý pohľad. Jedným z nich bola Hydratačná pena na odlíčenie očí na citlivú pokožku (Moisturizing Foam Eye Make Up Remover).

PENA! To som ešte nevidela, nezažila, neskúsila! Okamžite pristála v nákupnom košíku a o pár dní som doma rozbaľovala balíček. Najskôr ma prekvapila veľkosť, odličovač očí má až 150ml, hneď som sa potešila ako dlho mi vydrží. Bielozelený obal pôsobí veľmi čisto a strieborné písmo luxusne, zapôsobil na mňa :) Je pevný, dobre uchopiteľný a aj vrchnák na pumpičke drží veľmi dobre, nezošmykuje sa, ani neuvoľňuje. Dávkovač je vo forme tlakovej pumpičky, čo je hygienické a zabránime prenosu baktérií do výrobku. Takisto zabráni použitiu zbytočne veľkého množstva produktu, keďže množstvo z jedného stlačenia Vám vystačí na obe oči. Odporúčaná doba spotreby je 12 mesiacov a cena veľmi príťažlivá 6,90€.

Odličovacia pena je určená na citlivú pleť okolo očí a sľubuje 99% prírodných zložiek. Na skúšanie výrobkov pre citlivé oči a pleť som ideálna vzorka, lebo reágujem takmer na všetko, čo do ich okolia nanesiem. Základom peny sú 3 bylinky: Rhodiola Rosea, daurská ľalia a kurimský čaj. Rosea má podporovať látkovú premenu, zlepšiť dýchanie buniek a obnoviť regeneráciu pleti, z čoho mi vyplývajú aj protivráskové účinky a boj proti prvým známkam stárnutia. Ľalia upokojuje a hydratuje bunky. Kurimský čaj má zlepšiť funkčnosť obehovej sústavy, účinne udržať tonus pleti okolo očí a odstrániť známky únavy, teda bojuje aj proti kruhom pod očami.

Pena sa používa ako klasické odličovače na oči, na vlhký vatový tampón nanesieme malé množstvo výrobku, odstránime makeup okolo očí a teraz jeden rozdiel: opláchneme vodou. To ma trošku prekvapilo, ale nič, čo by som nezvládla, že? ;-)

Odličovač je tekutý, ale keď ho pumpujete cez dávkovač, mení sa na penu s veľmi jemnou, príjemnou kvetinovou vôňou. Po kontakte s pokožkou sa rýchlo vstrebáva, musíte pracovať rýchlo alebo si penu ešte raz nadávkovať.

Doteraz som bola z odličovacej peny naozaj nadšená! Kým Vám poviem svoje dojmy, je nutné napísať, že sa bežne naozaj veľmi nelíčim (špirála, jemný hnedý matný tieň na spodné viečko a biela ceruzka na vnútorne viečko). Tým, že sa odličovač rýhlo vstrebával, či už do tampónu alebo do pokožky, nemala som priestor na také jemné a precízne odličovanie ako som zvyknutá. Pena mala dosť veľký problém s odlíčením obyčajnej NEvodeodolnej maskary. Odlíčenie trvalo dlho a nedokázala som sa odlíčiť úplne, na mihlaniciach mi ostávali zvyšky a rovnako som mala nánosy na pokožke v okolí očí. No najhoršie bolo, že okrem dosť výrazného štípania v očiach, ma veľmi štípala aj pokožka v okolí očí, mala som pocit akoby horela. Vo finále som opláchnutie studenou vodou uvítala a upokojila som si tak podráždenú pleť. Nakoniec som musela aj tak siahnuť po svojom osvedčenom odličovači.

Bola som veľmi sklamaná z výsledku, ale povedala som si, že možno som mala len unavené oči alebo podráždenú pokožku z počasia, tak som odličovacej pene dala druhú a aj tretiu šancu… Výsledok bol stále rovnaký, bohužiaľ.

Keďže sama učím, že ak kozmetika dráždi a zvlášť očná kozmetika, treba sa jej nemilosrdne vzdať, aj moja nová vychytávka skončila vzadu na poličke a smutne odtiaľ na mňa žmurká.

ZÁVER:

Aj keď sú bylinky, ktoré obsahuje z organického hospodárstva a odličovač je určený na citlivú pleť, alkohol a parfum v zložení výrobku tomu nezodpovedá a majiteľky citlivej pleti naň s veľkou pravdepodobnosťou zareágujú.  Tento výrobok je, bohužiaľ, pre mňa sklamaním a už sa k nemu nevrátim.

Máte skúsenosť s týmto výrobkom alebo s nejakým netradičným odličovačom očí? Čo je pre Vás číslo jedna na odlíčenie očí?

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>