Čo by mala obsahovať mužská kozmetická taštička?

Čo by mala obsahovať mužská kozmetická taštička?

Dnes som sa rozhodla pre naozaj nezvyčajnú tému, keďže doteraz som sa venovala výlučne dámam a ich potrebám. Poďme sa spolu pozrieť na pánov a ich kozmetiku. Na zahraničných portáloch sa stále viac stretávam s témou makeup a muži, na Slovensku je to ešte stále veľmi kontroverzná téma a väčšina chlapov by si radšej dala ruku odťať, aby priznala, že používa niečo viac ako sprchový gél. Aby sme na to nešli veľmi hŕŕŕ, začnime vývojom v posledných pár rokoch.

Som si istá, že slovo metrosexuál ste už počuli a aj viete, čo znamená. Na výklade zo slovníka cudzích slov som sa pobavila: „muž prehnane dbajúci o svoj zovňajšok, pravidelne navštevujúci kaderníka, pedikérku, manikúrku a pod.“ Presne takto sme ich vnímali ešte pred pár rokmi, kedy sa toto slovo spájalo výlučne s homosexuálmi. Myslím si, že za posledných pár rokov nastal posun, za metrosexuála sa dnes považuje aj napr. manažér alebo biznismen, ktorý je oholený, navoňaný, upravený, má urobenú manikúru a oholené podpazušie. Vnímate ten rozdiel? Ak dnes poviete niekomu, že je metrosexuál, pomaly sa vytráca ten hanlivý podtón.

Stále sa množstvo chlapov oháňa tým, že poriadny muž má smrdieť aj na fotke, má ho byť cítiť potom a pivom. Milí páni, naozaj si myslíte, že z takéhoto chlapa sa nám podlomia kolená?! Prosím, nech sa do komentu prihlási každá, ktorá by takého chcela doma.

Teraz budem hovoriť za seba (ale myslím, že veľa žien sa so mnou stotožní). Mne sa páčia chlapi, ktorí voňajú. Voňajú čistotou a dobrým parfumom, to znamená každodenná sprcha je nevyhnutnosť, deodorant tiež a ak to podčiarkne parfumom, ktorý mu sedí… hmmm. Už má u mňa niekoľko dobrých bodíkov, minimálne sa na ulici otočím. Tu ale nekončím, moje nároky sú dosť vysoké :) Dnes by som sa už asi zľakla, keď by sa chlap vyzliekol a hu, vyskočil by na mňa prales chlpov – to je jedno, z ktorej časti tela. Takže aj v tejto oblasti uprednostňujem a páči sa mi upravený vizuál. Tiež mám rada, keď má muž pekné vláčne pery a nie šupinaté, suché, popraskané, takže aj taký balzam na pery sa hodí. Upravené ruky a nohy sú proste sexy a hneď mám iný pocit, keď sa ma taký muž dotýka. O takých veciach ako umyté zuby a nemastné vlasy snáď ani nemusím písať! No a na záver, mám rada, keď sú chlapi pekne a vkusne oblečení. To neznamená najnovšie kúsky z drahých kolekcií, ale košeľa, oblek, kvalitné topánky, ak si to vyžaduje práca alebo príležitosť a trebárs rifle, jednoduché tričko, sveter a botasky (nie 100-ročné) na voľný čas. Samozrejme všetko čisté, oprané a voňavé. Podľa mňa je toto v dnešnej dobe už skôr nevyhnutnosť a pre mužov by to malo byť prirodzené.

Poďme si to zhrnúť, čo by teda mala obsahovať mužská kozmetická taštička: sprchový gél, šampón, deodorant, parfum, gél na holenie, voda po holení, žiletka/strojček na holenie, krém na tvár, balzam na pery, manikúru, krém na ruky, zubnú kefku, zubnú pastu. Slušná výbava, že? A to je naozaj len základ.

Poďme sa teraz pozrieť na to, čo až také štandardné nie je, ale pomaličky to preniká aj na náš trh.

Čistiace gély / mydlá na tvár

Dnešní muži si tiež začínajú uvedomovať kult mladosti a potrebu peknej pleti. Preto tieto výrobky už na pultoch nájdeme a dokonca sa aj predávajú. Mužská pokožka je hrubšia a aj na tvári sa častejšie potí, preto je dobré, ak ju v rámci večernej sprchy ošetria a očistia niečím, čo má práve tento účel. Aj páni vidia rozdiel, keď sa svojimi polovičkami nechajú na takýto výrobok zlomiť ;-)

Očné krémy

Toto je oblasť, kde častokrát ženy majú medzery, takže si myslím, že k chlapom si budú hľadať cestu ešte veľmi dlho. A povedzme si, chapom mimické vrásky v okolí oči pristanú,že?

Korektory, púdre, makeupy a spol.

A sme na zakázanom území. Dekoratívna kozmetika je oblasť, z ktorej majú chlapi priam hrôzu, podľa nich patrí výlučne do ženského sveta a na ich poličke v kúpeľni nemá čo hľadať. Možno áno, možno nie. Pánsky makeup nemá rovnaký účel ako ženský. Pánske líčenie má byť neviditeľné, NESMIE HO BYŤ VIDNO, slúži na zakrytie nedostatkov na tvári. Páni môžu použiť napríklad korektor na zakrytie vyrážok a kruhov pod očami alebo púder na zmatnenie, prípadne makeup, ak majú problematickú pleť. V zahraničí nájdete tieto produkty špeciálne určené na mužskú pleť, majú úplne inú konzistenciu a efekt ako dámske produkty. Niektorí muži sú ochotní toto strpieť príležitostne, napríklad pri svadobnom fotení. Starší páni môžu využiť zafarbenie šedivejúceho obočia, čo ich o pár rokov omladí a ak sa táto procedúra urobí dobre, nie je ju vidieť. Jedna dobrá rada: nechajte si vždy poradiť od profesionála, ktorý pomôže s výberom a naučí Vás ako výrobky aplikovať.

Neviem úplne ako túto tému uzavrieť. Snáď len, že ani páni sa nemusia báť používať kozmetické novinky, ani makeup pre mužov, berte si, čo Vám dnešná doba ponúka a toleruje, naučte sa všetko robiť s mierou a dojem aj ohlasy budú, podľa mňa, pozitívne. Pozrite sa na takého futbalistu Beckhama, hercov Brada Pitta, Hugha Jackmana, Ashtona Kutchera, mladší na Zaca Efrona… A všetci sa ženám neuveriteľne páčia ;-) To čo robia, robia decentne a nenápadne a zdá sa, že im to vychádza.

David Beckham

Brad Pitt

Zac Efron

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>