Aj vďaka týmto 7 tipom na stužkovej zažiarite

Aj vďaka týmto 7 tipom na stužkovej zažiarite

Tak už sa nám to blíži! Leto ubehlo ako voda, vlastne celý rok ubehol ako voda a o chvíľu tu máme Vianoce :D Ale ešte predtým si maturanti zakrepčia na svojej stužkovej.

… navždy sa zachová v pamäti stužková, keď si sa nesmelo choval tak dospelo, tá naša stužkovááááááá...
Aj Vám sa derie na jazyk táto notoricky známa pesnička? Proste je to úžasný večer, jeden z prvých takých dospeláckych, serióznych, oficiálnych a všetci zúčastnení chcú zanechať čo najlepší dojem.

Chlapci to asi až tak neriešia, neviem, nemám skúsenosť, ale dievčatá, tie chcú byť perfektné. Mesiace dopredu vyberajú šaty, vymýšľajú účesy… a nemali by zabúdať na dokonalý makeup. Vo 18-tich rokoch však nie je veľa slečien, ktoré dokonale ovládajú svet šminiek a zvládnu sa na takúto udalosť nalíčiť samé. A to je moja prvá rada:

  1. ZVERTE SA DO RÚK ODBORNÍČKY – VIZÁŽISTKY

Základom líčenia na stužkovú je, aby makeup pôsobil mladistvo a nerobil Vás staršou. Vaša mladosť je výhoda, lebo v líčení si môžete dovoliť čokoľvek (trblietky, svetlé, tmavé, perleťové tiene, výrazné aj pastelové farby…) a zároveň nevýhoda, lebo to veľmi ľahko môžete pokaziť a nalíčiť sa neprimerane a prehnane.

Moja druhá rada je:

  1. ODRAZTE SA OD SVOJHO KAŽDODENNÉHO LÍČENIA

Ak sa bežne vôbec nelíčite alebo používate len špirálu a jemný lesk, nebudete sa dobre cítiť, ak na stužkovú pôjdete s kompletným večerným makeup, ktorý je väčšinou veľmi sýty a intenzívny. Ak ste zvyknuté nosiť čierne linky kol dokola oka, nebudú pre Vás prirodzené pastelové jemné odtiene. Rozprávajte sa s vizážistkou, premyslite si, čo od líčenia na stužkovú očakávate a či sa v tom budete cítiť dobre a potom spolu na tom pracujte.

  1. ZVÝRAZŇUJTE BUĎ OČI ALEBO PERY

Ak na oči použijete napríklad trblietavé tyrkysové očné tiene a na pery sýtoružový rúž, je to presne ten prípad, kedy ste nezvládli svoje líčenie na stužkovú a prehnali ste to, pridali si niekoľko rokov a všetci na Vás budú celý večer zízať (nie, nebudú si myslieť, že ste krásna a dychvyrážajúca).

Buď si zvýraznite oči, napríklad aj „mačacím líčením“ alebo pery výrazným rúžom. Pre dievčatá s citlivými očami alebo tie, ktoré nosia len špirálu, prípadne si oči nelíčia vôbec, je výrazný rúž perfektnou voľbou. Opatrne s červenými farbami, ak ich chcete použiť, doplňte ich leskom na pery, bude to pôsobiť jemnejšie a zároveň sviežo. V prípade výrazných pier nezabúdajte na dokonale upravené a zvýraznené obočie!

  1. ZLAĎTE FARBU LÍČOK S FARBOU RÚŽU

Ak použijete farby, ktoré spolu korešpondujú, líčenie bude vyzerať kompaktne a profesionálne.

Ďalšia dôležitá rada znie:

  1. LEN JEDEN VÝRAZNÝ PRVOK V CELKOVOM STYLINGU

Ak máte výrazné šaty, voľte jednoduchý účes a decentný makeup. Ak máte komplikovaný účes, voľte jednoduchšie šaty a jemný makeup. Aj takzvané „nude“ líčenie má svoju večernú variantu. Pridáte trochu trblietok v lícenke, trochu v lesku na pery a trošičku ligotu na oči, zostaňte ale v prírodných a jemných farbách.

  1. DYMOVÉ LÍČENIE LEN PRE ODVÁŽNE

Ak bežne nosíte výrazný makeup, používate tmavé očné tiene a kontúrky na oči, ostaňte pri tom aj počas Vašej stužkovej. Všetci Vás tak poznajú a sú na Vás zvyknutí, nemusíte to teraz meniť, ak nechcete. Ak nemáte prax v robení očných liniek, nepúšťajte sa do toho v tento deň! Verte mi, nikdy to nedopadne dobre a veľmi ťažko sa zotierajú J Radšej to nechajte na odborníka.

A moja posledná rada:

  1. S UMELÝMI RIASAMI OPATRNE

Ak si nedáte urobiť 3D, 4D a neviem-koľko-D riasy, nelepte si umelé mihalnice ani na stužkovú. Radšej sa spoľahnite na precízne nanesenú kvalitnú zhusťujúcu alebo predlžujúcu riasenku. Ak to predsa len chcete vyskúšať, nechajte si nalepiť len pár umelých trsov do vonkajšieho kútika oka, vyzerá to oveľa prirodzenejšie.

Tak čo, kočky, pustíte sa do líčenia na stužkovú samé alebo sa radšej objednáte k vizážistke?

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>