5 jednoduchých krokov ako zvládnuť každodenné líčenie

5 jednoduchých krokov ako zvládnuť každodenné líčenie

Každá žena raz príde do bodu, kedy sa chce začať líčiť, niektorá v 15-tich, niektorá v 30-ke a niektorá v 50-ke. Je úplne jedno, v akom veku s líčením začínate, ak nemáte poruke vizážistku, ktorá Vás naučí všetko step-by-step, väčšinou máte problém už len s výberom výrobkov. Poďme sa spolu pozrieť na základnú výbavu, ktorú by ste v kozmetickej taštičke mali mať a s ktorou si úplne vystačíte.

1/ Základom krásneho líčenia je zdravá pleť.

Málokto si uvedomuje, že pekná a zdravá pleť je základom líčenia. Ak sa o svoju pokožku na tvári nestaráte, líčenie na Vás nikdy nebude vyzerať dokonale a krásne. Takže ak sa chceme naučiť líčiť, najskôr sa naučme starať o svoju pleť.

http://www.dreamstime.com/-image19789459

2/ Najdôležitejšia a zároveň najťažšia časť pekného líčenia je správny výber podkladu.

Aby ste si vybrali produkt, ktorý Vám dokonale sadne a splynie s Vašou pokožkou, potrebujete poznať typ, farbu (t.z. podtóny, ktoré v pokožke máte: žlté, červené, béžové) a stav svojej pleti. Ak si v tomto neveríte, zájdite radšej za odborníčkou / odborníkom, kde si môžete dané produkty rovno vyskúšať. Po takejto diagnostike pleti by ste nakoniec v rukách mali držať makeup s primeranou krycou schopnosťou, BB/CC krém, korektor, rozjasňovač a fixátor pod makeup.

Druhá, ale veľmi dôležitá, vec je správny odtieň. Nezabúdajte, že aj keď Vy v zrkadle vidíte väčšinou len tvár, Vaše okolie Vás vníma ako celok, teda vidí aj krk, dekolt, ruky… Makeup by mal tak sadnúť , aby nebol viditeľný rozdiel a aby vyzeral prirodzene.

bb-cream-list

Podrobný článok ako si vybrať správny makeup nájdete TU.

3/ Nepotrebujete palety očných tieňov, kontúrovacie ceruzky, tekuté linky… stačí Vám dobrá maskara.

Ak už nič iné, maskara by nemala chýbať v žiadnej kozmetickej taške. Dokáže robiť zázraky, krásne otvorí a zvýrazní oči. Väčšinou nezáleží na značke, ani na cene, vyberte si takú, ktorá Vám vyhovuje, ale jedna rada predsa :) Vaše očká budú vďačné za neparfumované špirály, nedráždia ich.

mascara-brushes

Zdroj foto: http://www.cosmeticsandskin.com

Po krátkej praxi si špirálu dokáže naniesť každý. A ak sa chybička “vloudí”, máme vatové tyčinky, ktoré si s otlačenými riasami alebo rozmazanou maskarou poradia.

TIP: Nezotierajte maskaru hneď ako sa pokreslíte, zbytočne ju rozmažete. Nechajte ju zaschnúť a potom ju jednoducho vatovou tyčinkou zlupnete, maskara nedrží na koži.

Ak máte malé oči, krátke / rovné riasy, padnuté viečka… použite klieštiky na riasy, vytočia ich a ešte viac otvoria a rozžiaria Váš pohľad.

4/ S dobrou kontúrkou na pery vyzerá každý rúž / lesk dokonale.

Väčšina z nás má nepravidelné pery. Ak chcete, aby ich líčenie bolo dokonalé, zadovážte si kvalitnú kontúrku, odporúčam v odtieni nude. Vyfarbite ňou celé pery, je to výborný základ, aby líčenie vydržalo dlhšie a niekedy nepotrebujete použiť už nič iné.

Samozrejme aj pery musíte ošetrovať, aby na nich nebola nepekná suchá pokožka, ktorú líčenie ešte zvýrazní. Ak ich máte suché a popraskané, použite radšej iba balzám, zvláčnite ich a bude to vyzerať oveľa lepšie.

make up, applying lips liner pencil on beautiful lips

Zdroj foto: http://www.chaos-mag.com

5/ Lícenka vracia tvári život.

Či krémová alebo púdrová je na Vás. Naučte sa ju však nanášať správne podľa tvaru Vašej tváre. Na aplikáciu odporúčam štetce, s nimi ju dokážete naniesť tak, že splynie s okolitou pokožkou a pôsobí veľmi prirodzene.

TIP: Na deň sú vhodnejšie matné farby. Na večer kľudne použite trblietavé.

how-to-apply-blush

Zdroj: http://thebeautytonic.com

Týchto 5 krokov je základ pekného líčenia, všetko ostatné sú doplnky, ktoré nevyhnutne nepotrebujete. Ako ste s líčením začínali Vy? Aké výrobky sú základom Vášho líčenia?

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>